Redakcja SZ

O projekcie

Redakcja SZ to miesięcznik autorstwa Członków naszego Koła. Znajdziecie w nim przegląd informacji ze świata dyplomacji oraz najważniejsze newsy z każdego regionu.

Projekt jest doskonałym miejscem do rozwoju merytorycznego, w szczególności pod kątem researchu i pisania tekstów. Członkowie Redakcji spotykają się co miesiąc, aby wspólnie przedyskutować miniony okres pod względem najważniejszych wydarzeń i tendencji występujących w świecie polityki międzynarodowej.

Redakcja SZ 06/2024

Na wyzwania stojące przed Unią nie istnieje jedna prosta recepta. Parlament Europejski jest miejscem, w którym będą ścierać się poszczególne wizje przyszłości Starego Kontynentu.

W wydaniu specjalnym Redakcji przybliżamy najważniejszych graczy, którzy w nowym rozdaniu będą decydować, którą drogą podąży Unia. Quo Vadis, Europo?

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 04/2024

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim nowe wyzwania na arenie międzynarodowej. Świat mierzy się z kryzysami, które jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe do zaistnienia. Nasze marzenia o normalności jednak nie ustają.

W najnowszym, odświeżonym wydaniu Redakcji przyglądamy się najciekawszym aspektom zmieniającej się rzeczywistości.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 03/2024

Wiosna nie przyniosła wyczekiwanego spokoju i wytchnienia. 2024 pozostaje jednak rokiem zmiany. Wybory w poszczególnych krajach decydują nie tylko o przyszłości regionów, ale również światowego porządku.

W marcowym wydaniu Redakcji przedstawiamy polityczną układankę, z której stopniowo wyłania się nowe oblicze świata.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 02/2024

W tym roku ponad 4 mld ludzi stanie przed wyborem, w którym kierunku powinien podążyć ich kraj. Wyborcy największych demokracji ukształtują nowy obraz świata na kolejne lata.

Jednocześnie świat pozostaje pod wpływem konfliktów oraz niepewności, a wolności i demokracji nie zdobywa się raz na zawsze. Jaką przyszłość przyniesie 2024 rok?

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 01/2024

Rozpoczynamy nowy rok z nadzieją na lepsze jutro. Dotychczasowe wyzwania jednak nie zniknęły i wciąż rzucają cień na przyszłość. Jak będzie wyglądać 2024 rok?

W styczniowym wydaniu Redakcji przedstawiamy nowe spojrzenie na stary świat.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 12/2023

Pandemia, wojna w Ukrainie i kryzys inflacyjny zdominowały debatę publiczną w ostatnich latach. Zakończenie 2023 roku to symboliczne zamknięcie pewnej epoki. Wkrótce rozpoczniemy nowy rok z nadzieją na nowe, lepsze rozdanie. Czy potrafimy wyjść z cienia rzucanego przez trudną przeszłość? W najnowszym wydaniu Redakcji przedstawimy Wam aktualne wyzwania połączone z szansami na lepsze jutro.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 11/2023

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem chaosu i wznawianych starych konfliktów. Przez ten pesymistyczny obraz świata przebija się jednak szansa na lepszą przyszłość. Współpraca międzynarodowa i nowe umowy niosą obietnicę zmiany i trwałej poprawy sytuacji. W najnowszym wydaniu Redakcji przedstawimy Wam aktualne wydarzenia ze świata pełnego napięć z perspektywą na lepszą przyszłość.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 10/2023

Nowy rok to powrót Redakcji Spraw Zagranicznych w nowej formule. Zbieramy dla Was najświeższe, najważniejsze i najciekawsze newsy z całego świata. W premierowym wydaniu przeczytacie m.in. jak Kostaryka stanęła na skraju kryzysu migracyjnego, o wstrzymaniu przez UE pomocy humanitarnej dla Somalii, czy jak sport staje się narzędziem budowania soft power przez Arabię Saudyjską.

Zapraszamy do lektury!

Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
sknszsghwarsaw@gmail.com