SZ Magazine (PL)

About the project:

SZ Magazine is a monthly publication written by members of our Society. Each issue provides an overview of information from the world of diplomacy and the most important news from each region.

The project is an excellent place for substantive development, particularly in terms of research and writing. Members of the editorial board meet every month to discuss the past period in terms of the most important events and trends in the world of international politics.

Redakcja SZ 04/2024

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim nowe wyzwania na arenie międzynarodowej. Świat mierzy się z kryzysami, które jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe do zaistnienia. Nasze marzenia o normalności jednak nie ustają.

W najnowszym, odświeżonym wydaniu Redakcji przyglądamy się najciekawszym aspektom zmieniającej się rzeczywistości.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 03/2024

Wiosna nie przyniosła wyczekiwanego spokoju i wytchnienia. 2024 pozostaje jednak rokiem zmiany. Wybory w poszczególnych krajach decydują nie tylko o przyszłości regionów, ale również światowego porządku.

W marcowym wydaniu Redakcji przedstawiamy polityczną układankę, z której stopniowo wyłania się nowe oblicze świata.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 02/2024

W tym roku ponad 4 mld ludzi stanie przed wyborem, w którym kierunku powinien podążyć ich kraj. Wyborcy największych demokracji ukształtują nowy obraz świata na kolejne lata.

Jednocześnie świat pozostaje pod wpływem konfliktów oraz niepewności, a wolności i demokracji nie zdobywa się raz na zawsze. Jaką przyszłość przyniesie 2024 rok?

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 01/2024

Rozpoczynamy nowy rok z nadzieją na lepsze jutro. Dotychczasowe wyzwania jednak nie zniknęły i wciąż rzucają cień na przyszłość. Jak będzie wyglądać 2024 rok?

W styczniowym wydaniu Redakcji przedstawiamy nowe spojrzenie na stary świat.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 12/2023

Pandemia, wojna w Ukrainie i kryzys inflacyjny zdominowały debatę publiczną w ostatnich latach. Zakończenie 2023 roku to symboliczne zamknięcie pewnej epoki. Wkrótce rozpoczniemy nowy rok z nadzieją na nowe, lepsze rozdanie. Czy potrafimy wyjść z cienia rzucanego przez trudną przeszłość? W najnowszym wydaniu Redakcji przedstawimy Wam aktualne wyzwania połączone z szansami na lepsze jutro.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 11/2023

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem chaosu i wznawianych starych konfliktów. Przez ten pesymistyczny obraz świata przebija się jednak szansa na lepszą przyszłość. Współpraca międzynarodowa i nowe umowy niosą obietnicę zmiany i trwałej poprawy sytuacji. W najnowszym wydaniu Redakcji przedstawimy Wam aktualne wydarzenia ze świata pełnego napięć z perspektywą na lepszą przyszłość.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja SZ 10/2023

Nowy rok to powrót Redakcji Spraw Zagranicznych w nowej formule. Zbieramy dla Was najświeższe, najważniejsze i najciekawsze newsy z całego świata. W premierowym wydaniu przeczytacie m.in. jak Kostaryka stanęła na skraju kryzysu migracyjnego, o wstrzymaniu przez UE pomocy humanitarnej dla Somalii, czy jak sport staje się narzędziem budowania soft power przez Arabię Saudyjską.

Zapraszamy do lektury!

Foreign Affairs Student Society

Warsaw School of Economics
sknszsghwarsaw@gmail.com